News

Blok po 22 – 1 grudnia 2020: EUR/USD, AUD/USD

0

Blok po 22 – 1 grudnia 2020: EUR/USD, AUD/USD Poniedziałkowe popołudnie przyniosło chwilowe umocnienie dolara. Nie stał za tym w zasadzie żaden czynnik fundamentalny i wydaje się, że na EUR/USD była to typowa reakcja podaży po dotknięciu kluczowego poziomu 1,20. We wtorek od samego rana, dolar powrócił do swojej słabości a rynki akcji do wzrostów. Taki kierunek obowiązuje od czasu amerykańskich wyborów i możliwe, że utrzyma się już do końca roku. Głównym motorem napędowym dobrego sentymentu, a tym samym słabości dolara powinna być nadal kwestia szczepionki.

  • EUR/USD przełamuje poziom 1,20
  • Słaby dolar już do końca roku?
  • Posiedzenie RBA osłabiło dolara australijskiego

Po za tym mamy całkiem niezłe odczyty gospodarcze, jak w ostatnich 2 dniach z Chin czy dzisiejsze dobre dane z niemieckiego rynku pracy, a nawet PMI przemysłowego, które mimo gorszego odczytu, utrzymuje się wyraźnie powyżej granicy 50 pkt.

Bariera 1,20 na EUR/USD pokonana!

Dzisiaj EUR/USD wrócił do wzrostów i zdołał nawet wybić kluczową barierę 1,20. Mamy zatem już przed posiedzeniem EBC potwierdzony wzrostowy kierunek.

eurusd

Zobacz także: USD najsłabszą walutą G8! Kurs dolara będzie spadać dalej w 2021 r. – prognozuje Mogran Stanley

AUD/USD w kanale wzrostowym

Słabości dolara nie wykorzystuje w ostatnich dniach australijska waluta, choć kurs ma za sobą już spore wzrosty. Powodem korekty stało się posiedzenie Baku Australii w nocy. RBA nie zdecydował się na żadne zmiany parametrów polityki monetarnej, zasugerował że przez 3 lata stopy procentowe nie wzrosną oraz wyraził gotowość do zwiększenia skali skupu aktywów w razie potrzeby. Być może więc stwierdzenie, że nie ma co liczyć na wzrosty stóp przez długi okres, osłabiło AUD, mimo ze nie jest to nic zaskakującego.

audusd

Sugeruje się także, że australijska waluta może być zbyt silna, co może szkodzić tamtejszej gospodarce, tak samo jak wątek relacji z Chinami, które cały czas się pogarszają. Na wykresie AUD/USD mamy mały kanał spadowy i zapewne cena zejdzie do jego dolnego ograniczenia. Ewentualny upadek kanału może oznaczać ruch w kierunku wsparcia przy 0,7230, choć do tak dużego spadku potrzebny byłby silniejszy USD.

Autor poleca również:

Bitcoin i złoto | Ich ścieżki rozchodzą się | Co to oznacza?

Previous article

Reuters | Nagłówek, o którym wielu bitcoinowców marzyło od lat

Next article

More in News

You may also like