Giełda

Bitcoinowy wieloryb przeniósł w sieci 615 mln USD w BTC za… 3 USD

0

Bitcoinowy wieloryb przeniósł w sieci 615 mln USD za... 3 USDAnalitycy blockchaina nadal śledzą ruchy największych inwestorów na rynku BTC. Teraz jeden z wielorybów w sieci bitcoina nagle przetransferował w ramach łańcucha kwotę setek milionów USD – dokładnie 17 473 BTC.

  • Jeden z najbogatszych posiadaczy BTC przeniósł w ramach sieci 17 473 BTC.
  • Transfer kosztował go jedynie ok. 3 USD.

Wieloryb przenosi swoje środki

Anonimowy podmiot (osoba fizyczna lub firma) przeniósł dokładnie 17 473 BTC o wartości 615 milionów USD. Wszystko za opłatą w wysokości około 3 USD.

Transakcja została początkowo zauważona przez narzędzie do automatycznego monitorowania rozproszonych rejestrów, znane jako Bitcoin Block Bot.

Według najnowszych danych eksploratora bloków, wieloryb przeniósł swój majątek wyrażony w BTC na trzy oddzielne adresy.

Portfel z łącznie 48 transakcjami otrzymał 360 BTC. Drugi adres z łącznie pięcioma transakcjami zebrał aż 17 133 BTC. Trzeci adres z dwiema transakcjami otrzymanymi mniej niż 1 BTC.

Podane adresy nie mają żadnych oficjalnych znanych powiązań z jakąkolwiek firmą, która inwestuje lub działa w branży kryptowalut. Ponadto środki nie zostały też przeniesione na żadne znane adresy należące do giełd kryptowalut, gdzie można by nim handlować i sprzedawać na wolnym rynku.

BitInfoCharts pokazuje, że wieloryb utworzył oryginalny portfel 15 stycznia i tego samego dnia otrzymał znaczną ilość BTC.

Wieloryby na rynku BTC

Co ciekawe, ostatnio platforma analityczna WhaleMap stwierdziła, że wieloryby wydają się być zainteresowane kupnem BTC na poziomie 30 000 USD. Możliwe, że będą prowokować spadki. Firma dodała, że “duże napływy do portfeli wielorybów” miały miejsce na pułapie 29 314 USD.

– [Najbogatsi] Będą też chronić swoje BTC… To [poziom ok. 30 000 USD] powinno być silnym wsparciem dla bitcoina w krótkim okresie i miejmy nadzieję, że długoterminowym też – dodali eksperci.

Autor poleca również:

UOKiK nakłada 450 tys. zł kary na D. Żukiewicza za naganianie na piramidy finansowe

Previous article

Cena ropy ponownie powyżej 53 dol. za baryłkę wspierana osłabieniem dolara

Next article

More in Giełda

You may also like