Giełda

Bitcoin zamyka rekordowy miesiąc. XRP zyskiwał 172% w listopadzie

0

Bitcoin zamyka rekordowy miesiąc. Kurs BTC urósł w listopadzie o 6 tys. dol.Notowania bitcoina mają za sobą jeden z najważniejszych miesięcy w swojej dotychczasowej historii. W listopadzie 2020 roku kurs BTC zamykał się na najwyższych poziomach w historii (19 700 dol.), powyżej dotychczasowych historycznych maksimów z grudnia 2017 roku. Co więcej wartość cyfrowego aktywa zwiększała się o 43%, co daje nominalny rekord w zakresie niemal 6 tys. dol. Dla bitcoina powinna to być baza do dalszej, dynamicznej aprecjacji.

  • W przeciągu ostatniego miesiąca najwyższe stopy zwrotu notowały tokeny XRP oraz XLM. Na przestrzeni 30 dni pozwalały zarobić inwestorom 172% oraz 150%
  • W gronie 20 największych kryptowalut dwucyfowe stopy zwrotu generowała zdecydowana większość tokenów: Litecoin rósł o 62%, Ether zyskiwał 58%, a Bitcoin Cash ponad 20%.
  • Po stronie spadkowiczów (nieznacznych) w tym okresie znalazły się jedynie stablecoiny USD Coin oraz Tether

Bitcoin wygenerował 40% zysku dla inwestorów w przeciągu miesiąca

W momencie, gdy złoto spadało o ponad 5%, a amerykańska Wall Street traciła około 3%, bitcoin był jedną z najatrakcyjniejszych inwestycji na przestrzeni listopada gwarantując stopę zwrotu przekraczającą 40%. Dla kursu BTC miniony miesiąc był niezwykle istotny zamykał się bowiem na najwyższych poziomach cenowych w historii, co może zapewnić ważną bazę do dalszej aprecjacji. Potwierdzeniem chęci dalszych wzrostów będzie niezaprzeczalnie pokonanie poziomu 20 tys. dol., który stanowi główny, psychologiczny opór.

Bitcoin zamykał listopad na najwyższych poziomach w historii. Źródło: Tradingview.com

W gronie 20 największych kryptowalut kurs BTC w minionym miesiącu generował siódmą najwyższą stopę zwrotu, a od początku roku pozwolił inwestorom zarobić około 170%.

Listopad rozpoczyna się od skromnej korekty i spadku o 1,3% we wtorek, jednak notowania nadal utrzymują się wyraźnie powyżej poziomu 19,5-19 tys. dol., a strefa powinna obecnie pełnić rolę istotnego wsparcia.

XRP oraz XLM liderami aprecjacji w listopadzie

Prawdziwymi gwiazdami wzrostów na przestrzeni listopada byli jednak konkurencji bitcoina, a przede wszystkim XRP (token sieci Ripple) oraz XLM (sieć Stellar), które generowały trzycyfrowe stopy zwrotu. XRP rósł o ponad 172%, a XLM umacniał się o ponad 154%. Na kolejnych pozycjach plasowały się między innymi LTC oraz ETH rosnące o około 60%. Ether od początku roku zwiększa swoją wartość o 300%, co jest jedną z najwyższych wartości w poniższym zestawieniu:

Stopy zwrotu na rynku kryptowalut w listopadzie. Źródło: Coinpaprika.com

XRP pod koniec listopada co prawda nieznacznie korygował, cały czas utrzymuje się jednak powyżej pułapu 0,6 dol., dzięki czemu jest najmocniejszy od września 2018 roku.

Autor poleca również:

Pierwsze recenzje i zwiastun premierowy Immortals: Fenyx Rising

Previous article

Poranek z rynkami – waluty, Bitcoin, surowce, DAX oraz metale 01.12.2020 [WIDEO]

Next article

More in Giełda

You may also like