Giełda

Bitcoin urośnie do 300 tys. USD w 18 miesięcy – mówi Raoul Pal

0

Bitcoin urośnie do 18 miesięcy do 300 000 USD - mówi Raoul PalDyrektor generalny Real Vision Raoul Pal mówi, że na rynki kryptowalut płyną spore sumy pieniędzy. Zwiększona kapitalizacja może doprowadzić do tego, że cena 1 BTC wzrośnie do aż 300 000 USD i to w ciągu półtora roku.

  • Pal po raz kolejny wypowiedział się nt. BTC i wpływu na ten rynek dużego kapitału.
  • Jego zdaniem za 18 miesięcy będziemy płacili za 1 BTC aż 300 000 USD, co będzie efektem zainteresowania kryptowalutą ze strony zamożnych inwestorów.

Raoul Pal: inwestorzy instytucjonalni wchodzą na rynek bitcoina

W wywiadzie dla Kitco News Pal mówi, że inwestorzy instytucjonalni czekają, by uzyskać dostęp do bitcoina, który jest teraz „marką rozpoznawalną na całym świecie” i „dobrze prosperującym aktywem”.

Wczoraj sam rozmawiałem z założycielem jednej z największych firm inwestycyjnych w Ameryce. Sami jego doradcy inwestycyjni mają aktywa o wartości 5 bilionów USD, a on stara się pozyskać [do swojego pomysłu] wszystkich swoich doradców i doradzić innym, że jak tylko zostanie uruchomiony ETF bitcoina, aby zainwestowali w niego 1 proc. swoich aktywów. To daje 500 miliardów USD od samych doradców inwestycyjnych – mówi.

Banki nie chcą BTC

Jednak Pal zauważa też, że ​​nie wszystkie duże instytucje finansowe są dziś zainteresowane BTC. Spodziewa się, że banki będą jednymi z ostatnich, które zaczną wchodzić na ten rynek.

– Mam faks, po co mi poczta e-mail? A nagle [takie osoby mówią]: “co to jest faks?” Spójrz na te wszystkie urządzenia internetowe, na tę manię. W następnej minucie to [co było dziwne, jest teraz] normalne. To część cyklu życia – wyjaśnił. – Świat przechodzi przez te fazy i im bardziej są konserwatywni dani ludzie, im mniej skłonni są do podejmowania ryzyka, tym są mocniej spóźnieni na tę imprezę – powiedział i dodał, że tymi spóźnialskimi będą bankierzy.

BTC po 300 000 USD

Jak zwykle prognozował też cenę BTC.

– Używam wielu środków [do analizy ceny BTC]. Korzystam z analizy technicznej, wykresów logarytmicznych. Używam [teorii] stosunku zapasów do przepływów… Używam wielu różnych miar… Wszystkie prowadzą do tego samego. Zasadniczo do tego, że w ciągu pięciu lat osiągniemy poziom pomiędzy 500 000 a milionem USD, a w ciągu najbliższych 12 do 18 miesięcy powinniśmy być między 100 000 a 300 000 USD – twierdzi.

Autor poleca również:

Ron Paul: musimy mądrze uregulować rynek bitcoina (BTC). Rząd może chcieć zabrać nam nasze kryptowaluty

Previous article

Bitcoin i złoto czeka świetny 2021 rok, twierdzi znany inwestor

Next article

More in Giełda

You may also like