Giełda

Bitcoin pobija kolejny rekord. BTC po 40 000 USD jeszcze w tym tygodniu?

0

Bitcoin BTC coinKolejny dzień i kolejny rekord cenowy dla Bitcoina. W ciągu kilku godzin od przebicia przez BTC poziomu 37 000 USD, największa na świecie kryptowaluta przekroczyła 38 000 USD, odnotowując kolejne ATH. W chwili pisania tego tekstu, BTC jest wyceniany na 38 500 USD i wiele wskazuje na to, iż w zasięgu ręki jest okrągły poziom 40 000 USD.

  • Cena BTC podwoiła się w 2013 roku z powodu ogromnego napływu kapitału, a Ethereum (ETH) odnotował podobny ruch w 2017 r.
  • Za wzrostem kryje się rosnące zaufanie do rynku wirtualnych walut, zwłaszcza że jest napędzany przez długoterminowych posiadaczy BTC
  • Fidelity, JP Morgan, Bloomberg, Guggenheim i Citibank uznało Bitcoina za złoto 2.0 w ciągu ostatnich kilku miesięcy
  • Skumulowana kapitalizacja rynkowa sektora krypto przekroczyła 1 bilion dolarów

Bitcoin: kapitalizacja rynkowa BTC wzrosła do ​​700 miliardów dolarów

Optymizm i bycze nastroje na rynku kryptowalut są rekordowo wysokie na początku 2021 roku. Analityk sieciowy Willy Woo prognozuje, że rynek prawdopodobnie zobaczy hossę z „podwójną pompą” BTC, jeśli cena będzie nadal rosła w tym samym tempie. Według Woo, cena BTC podwoiła się w 2013 roku z powodu ogromnego napływu kapitału, a Ethereum (ETH) odnotował podobny ruch w 2017 r.

BTC w 2021 roku stoi w obliczu ogromnych napływów instytucjonalnych. Ogromny wzrost cen ma miejsce, gdy duży kapitał jest wstrzykiwany do „niewielkich aktywów” – napisał Woo.

W rzeczywistości, według Glassnode, za tym wzrostem kryje się rosnące zaufanie do rynku wirtualnych walut, zwłaszcza że wzrost jest napędzany przez długoterminowych posiadaczy BTC tzw. hodlerów.

Źródło: Glassnode

Jak widać na powyższym wykresie coraz więcej monet przechodzi od posiadaczy płynnych lub spekulantów do posiadaczy niepłynnych (inwestorów długoterminowych).

Wraz z rozwojem długoterminowych posiadaczy BTC, którzy kupują coraz więcej wierząc w magazyn wartości, kilka instytucji, takich jak Fidelity, JP Morgan, Bloomberg, Guggenheim i Citibank, uznało Bitcoina za złoto 2.0 w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

W rzeczywistości kapitalizacja rynkowa BTC wzrosła do ​​700 miliardów dolarów, dołączając do Facebooka z 750 miliardami dolarów i Tesli z 716 miliardami dolarów. Bitcoin jest obecnie aktywem o jednej z największych kapitalizacji rynkowej na świecie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Bitcoin ma otwartą drogę do poziomu 40 000 USD

Wreszcie wzrost cen Bitcoina na wykresach cenowych dał impuls również reszcie rynkowi kryptowalutowemu, w którym skumulowana kapitalizacja rynkowa sektora przekroczyła 1 bilion dolarów między 6, a 7 stycznia 2020 r.

W świetle ostatnich wyników Bitcoina i ogólnej koniunktury na rynku, można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, iż w najbliższych sesjach cena jednego BTC wyniesie okrągłe 40 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Stracił dostęp do 2,6 BTC wartych blisko 100 000 USD…

Previous article

Unia Europejska zrewolucjonizowała equity crowdfunding

Next article

More in Giełda

You may also like