Waluty

Bitcoin osiągnął już ATH w wielu walutach

0

Bitcoin (BTC) znajduje się tylko kilka tysięcy dolarów od swojego ATH na poziomie blisko 20 000 dolarów. Podczas gdy większość branży obserwuje poczynania cenowe najstarszej kryptowaluty w stosunku do dolara, BTC dobił już do ATH w wielu innych światowych walutach.

W dniu 22 października Alistair Milne wymienił siedem krajów, w których Bitcoin osiągnął już rekordową cenę. Milne dodał, że do listy niedługo dołączy Kolumbia i Rosja.

Bitcoin przekroczył ATH w stosunku do rosyjskiego rubla już na początku tego miesiąca. Kryptowaluta kilka tygodni temu pobiła również swój rekord w stosunku do kolumbijskiego peso. Być może już niedługo spełni się ostatnia część komentarza Milne’a, czyli to, że Bitcoin osiągnie ATH we wszystkich walutach fiat.

Bitcoin już osiągnął ATH, póki co nie w Polsce

W ostatnich tygodniach Bitcoin rozpoczął ogromny rajd byków. Aktualnie kosztuje ponad 18 tys. dolarów i od rekordowego poziomu dzieli go niecałe 2000 baksów. W ciągu ostatnich 24 godzin BTC osiągnął ATH w Kolumbii. Cena jednej monety wynosiła 62 102 236 pesos. Podczas hossy w 2017 roku rekordowa cena osiągnęła poziom 58 226 376. BTC po raz pierwszy przełamał ten poziom w dniu 6 listopada.

Bitcoin przełamał też swoje ATH w stosunku do brazylijskiego reala, lira tureckiego, argentyńskiego peso, funta sudańskiego, angolskiej kwanzy, zambijskiej kwachy i rosyjskiego rubla.

W Wenezueli wartość BTC mierzy się w dwóch walutach boliwarów: VES i VEF. Boliwar soberano, czyli VES, zyskał na znaczeniu w kraju w 2018 roku, kiedy to zastąpił wenezuelskiego fuerte bolivara, czyli VEF. Aktualnie cena w VES znajduje się na ATH natomiast VEF nie, chociaż wykres BTC cały czas pnie się do góry.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

 

Artykuł Bitcoin osiągnął już ATH w wielu walutach pochodzi z serwisu Bitcoin.pl – Polski Portal Bitcoin.

Bitcoin już w 2021 r. osiągnie kapitalizację rzędu biliona USD

Previous article

Kapitalizacja osiągnęła ATH, a Bitcoin nie. Dlaczego?

Next article

More in Waluty

You may also like