Giełda

Bitcoin: jeden z najbogatszych obywateli Meksyku stawia na BTC

0

Bitcoin: jeden z najbogatszych obywateli Meksyku stawia na BTCO Ricardo Salinas Pliego będą dziś mówić wszyscy traderzy z rynku BTC. To drugi najbogatszy człowiek w Meksyku, który ujawnił wczoraj, że 10 proc. jego „płynnego portfela” jest zainwestowane w bitcoina (BTC). Dlaczego podjął taką decyzję, którą wielu “zwykłych” inwestorów uznałoby za szaloną?

  • Pliego jest zdania, że BTC to dziś aktywo, które może uchronić nas przed proinflacyjną polityką banków centralnych. 
  • Na Twitterze przyznał, że kupił BTC za 10 proc. swojego portfela. Opublikował też video, na którym widać, jak ktoś wyrzuca do śmieci worki z pieniędzmi.

Bitcoin to safe haven

Wszystko zaczęło się od tego, że miliarder udostępnił w sieci film nagrany w jednym z, jak dodał, „krajów łacińskich”. Widać na nim, jak pracownicy banków wyrzucają do kontenerów worki na śmieci wypełnione papierowymi pieniędzmi. Innymi słowy, traktują banknoty jak papierki po cukierkach.

I nie był to element żadnego dziwnego happeningu. To najpewniej film nagrany w Wenezueli i pokazujący wydarzenia sprzed paru lat. W 2018 r. władze dokonały tam denominacji waluty i wycofały z rynku stare banknoty. Jak widać, banki musiały je wyrzucać jak śmieci do specjalnych kontenerów.

Sam miliarder zapewnił widzów, że „papierowe pieniądze są nic nie warte”, dodając:

„Dlatego zawsze dobrze jest zdywersyfikować nasz portfel inwestycyjny”.

Książka o BTC

Trzy godziny później zamieścił na Twitterze post o tym, że „bitcoin chroni obywatela przed wywłaszczeniem przez rząd”. Dodał, że sam kupił kryptowaluty:

„Dziś polecam SYMBOL BITCOINA, ta książka jest najlepszą i najważniejszą rzeczą do przeczytania o Bitcoinie. Bitcoin chroni obywatela przed wywłaszczeniem przez rząd. Wiele osób pyta mnie, czy mam Bitcoiny. TAK, mam zainwestowane w nie 10 proc. mojego płynnego portfela”.

Pliego urodził się w 1955 roku w Mexico City. Jest założycielem i prezesem Grupo Salinas, czyli spółki, która  jest właścicielem różnych firm z branży mediów, telekomunikacji, finansów i handlu detalicznego.

Autor poleca też:

Bitcoin w pozycji wzrostowej, UK100 notuje spadek, USD SPX 500 w górę – sentyment CMC Markets

Previous article

LINK będzie hitem inwestycyjnym? 44,5 proc. inwestorów stawia tę kryptowalutę wyżej od BTC i ETH

Next article

More in Giełda

You may also like