Giełda

Bitcoin (BTC) masowo skupowanych przez dużych inwestorów – mówi Raoul Pal

0

Bitcoina (BTC) masowo skupują inwestorzy instytucjonalni - mówi Raoul PalByły menadżer Goldman Sachs i obecny dyrektor generalny Real Vision, Raoul Pal, w nowym wywiadzie udzielonym Giovanniemu Pigni z CT, stwierdził, że powrót BTC do poziomu blisko 20 000 USD to dopiero początek hossy.

  • BTC, gdy wróci do 20 000 USD, dopiero rozpocznie hossę, twierdzi Pal.
  • Dodał, że za ostatnimi wzrostami na rynku kryptowalut stoją duzi inwestorzy.

Bitcoin na rynku instytucji

– Z tego, co wiem, a znam wielu ludzi w branży, wszyscy oni w ogromnym tempie wprowadzają na rynek [BTC] klientów instytucjonalnych, rodzinnych, fundusze kapitałowe. Tyle że teraz poziom 20 000 USD to nie to samo, co 20 000 USD w tamtych czasach [w 2017]. Wtedy kurs podskoczył 100-krotnie, kiedy osiągnął 20 000 USD, jeszcze nawet nie rozpoczęliśmy takiego ruchu – mówił Pal.

Pal mówił też, że bitcoin to coś unikalnego. Sam czeka na bańkę na kryptowalutach.

Niezależnie od tego, co się dzieje, te pieniądze spływają [na rynek]. Spójrzmy na przyczyny. Wydaje mi się, że szczepionka będzie [powszechnie dostępna] w III kwartale przyszłego roku. Patrzymy na europejską gospodarkę – szybko spada. Nie wiem, jak [rządy] sobie poradzą z Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem. Gospodarka Stanów Zjednoczonych ma te same problemy. Myślę, że zostanie zablokowana w styczniu i lutym, gdy pojawi się administracja Bidena, ponieważ [zachorowalność] w Święto Dziękczynienia, Nowy Rok i Boże Narodzenie znacznie wzrośnie – prognozował.

BTC po 150 000 USD

Pal jest zdania, że do roku za 1 BTC będziemy płacili aż 150 000 USD. I uważa, że to mniej optymistyczna prognoza.

– Gdybym był konserwatywny, powiedziałbym, że [BTC będzie kosztowało] 150 000 USD. Jeśli mam być realistą, wiedząc, co wiem o przepływie funduszy, mam wrażenie, że model PlanB zaniża cenę. Wiem, że wszyscy myślą, że w tym cyklu cena będzie niższa. Po prostu tego nie podzielam z powodu ilości pieniędzy wpadających na ten rynek. Właściwie mam przeczucie, że [kurs BTC] może przekroczyć [poziom] około 250 000 USD, ale nie wiem kiedy – powiedział.

Autor poleca również:

Guggenheim Partners, firma obracająca ponad 200 mld USD, inwestuje w bitcoina

Previous article

Nie daj się zrobić w “platformę”! [cz. 2] Rozmowa z Mariuszem Grześkiewiczem

Next article

More in Giełda

You may also like