Giełda

Bitcoin (BTC) dopiero zaczyna trend. Szczyt w grudniu 2021 r., uważa Willy Woo

0
Moneta Bitcoin stojąca na stole

Bitcoin (BTC) dopiero zaczyna trend. Szczyt w grudniu 2021 r., uważa Willy WooBitcoin jest na początku kolejnego „ważnego rajdu byka”, a szczyt tego trendu osiągnie nie prędzej niż w 2021 roku, uważa znany analityk Willy Woo. Dziś natomiast BTC wzniósł się ponad poziom 16.000 USD, najwyżej od 2017 roku.

  • Wskaźnik RSI na wykresie BTC/USD “dopiero się rozgrzewa”
  • Podobna sytuacja miała miejsce w 2017 roku
  • Szczyt nowego trendu może przypaść dopiero na grudzień 2021 r.

Bitcoin (BTC) będzie rósł jeszcze rok

Willy Woo przedstawił wczoraj na Twitterze nowe dowody na to, że wzrost cen Bitcoina dopiero się zaczyna. Pokazuje to sytuacja na wykresie z uwzględnieniem wskaźnika RSI, który według Woo “dopiero się rozgrzewa”.

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Woo zauważył podobieństwa między obecnym zachowaniem wskaźnika, a tym, jak ten zachowywał się na początku 2017 roku.

– Zielone kółko oznacza, na jakim etapie cyklu makro się znajdujemy. Początek ważnego rajdu byków (na wypadek, gdyby nie było to już oczywiste) – skomentował.

– Względny wskaźnik siły (RSI) w łańcuchu BTC właśnie się rozgrzewa. Czerwone pionowe linie oznaczają halvingi, zapewniające byczy impuls szokowy podaży – zapewnia Woo.

RSI przygląda się zachowaniu cen w danym okresie. Obliczenia wskaźnika uwzględniają stosunek średnich zamknięć wzrostowych i spadkowych w tym okresie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Woo korzystał ze swojego własnego 365-dniowego wykresu RSI, a jego odczyty są kontynuacją jego pozycji z poprzedniej aktualizacji w lipcu. W tym czasie Bitcoin kończył okres tak zwanej kompresji RSI, która towarzyszyła serii wyższych dołków i niższych szczytów dla ceny BTC.

W lipcu Woo przewidział, że hossa rozpocznie się w czwartym kwartale 2020 r. i potrwa do 2021 r. – coś, co jak dotąd się urzeczywistnia. Teraz Woo sugeruje, że nowa byczy faza zakończy się dopiero za około rok.

– Wybieram grudzień 2021 r. Muszę sprzedać, aby zapłacić podatki,  tak jak ostatnim razem – odpowiedział, zapytany o prawdopodobny szczyt.

Autor poleca również:

DeFi: na rynku zdecentralizowanych finansów zamrożono już 13,62 miliarda USD

Previous article

RBNZ: gotowy kolejny bodziec. Brak ujemnych stóp wspiera NZD

Next article

More in Giełda

You may also like