Giełda

Bitcoin (BTC) będzie kosztował milion dolarów, uważa Sylwester Suszek z BitBay

0

Sylwester Suszek, prezes BitBay

Trzymanie bitcoina w portfelu licząc na jego wzrost w długim terminie, to jedna z najlepszych strategii inwestycyjnych, twierdził na antenie Comparic24.tv prezes giełdy BitBay, Sylwester Suszek. Jako inwestor kryptowalutowy jest zdania, że kurs BTC osiągnie ostatecznie wartość miliona dolarów, niezbędna jest jednak powszechna adopcja na całym świecie i wykorzystanie cyfrowych aktywów jako środków płatności za podstawowe produkty i usługi.

  • Sylwester Suszek jest zdania, że bitcoin to nowe złoto i podobnie jak rzadki surowiec będzie z czasem zyskiwał na wartości
  • Warunkiem koniecznym dla dalszych wzrostów wartości BTC jest jego adopcja na całym świecie. Jednak nie przez instytucje tradingowe, a zwykłych ludzi w codziennych operacjach finansowych
  • Jeżeli bitcoin trafi pod strzechy miliarda mieszkańców naszej planety, wtedy jego wartość może przekroczyć milion dolarów

Bitcoin po milion dolarów, czyli odważna prognoza Sylwestra Suszka

Podczas rozmowy z Krzysztofem Kamińskim na antenie Comparic24.tv, prezes wywodzącej się z polski giełdy kryptowalutowej BitBay, Sylwester Suszek, po raz kolejny przypominał, że jest sympatykiem rynku cyfrowych aktywów i nie boi się odważnych prognoz ich przyszłej wyceny. Spodziewa się, że w przyszłości BTC może osiągnąć wycenę jednego miliona dolarów, na co złożyć ma się powszechna światowa adopcja oraz sama charakterystyka kryptowaluty, która sprawia, że w odróżnieniu od dolara amerykańskiego (w którym BTC jest wyceniany na większości giełd) nie jest narażona na ruchy inflacyjne.

Jako wizjoner i jako entuzjasta krypto oczekuję miliona dolarów [za bitcoina] na pewno, pytanie jedynie w jakim czasie. To się nie stanie na pewno w przeciągu roku lub dwóch, nie ma takiej możliwości. To się może dziać w momencie, kiedy implementacja bitcoina będzie na poziomie ponad miliarda ludzi. Wtedy mogą to być momenty, kiedy BTC na wartości będzie mocno wzrastał, nawet ze względu na to, że nie ma możliwości dodruku kryptowaluty – komentował Sylwester Suszek.

Rozmówca Comparic24.tv jawnie przyznawał również, że jest HODL-erem nastawionym na trzymanie ktypwoalut w swoim portfelu, a jego zdaniem HODL-owanie etheru (ETH) oraz bitcoina (BTC) to obecnie jedna z najlepszych strategii. Pogląd ten ma wspierać fakt, że łączna liczba dostępnych w obiegu bitcoinów jest ograniczona (podobnie jak fizycznego złoto) co w kolejnych dekadach powinno tylko i wyłącznie pozytywnie wpływać na wzrost wyceny.

Zadziała nam prosta metodologia popytu i podaży. Więc jeżeli będziemy mieli bardzo dużo HODL-erów, którzy będą myśleć podobnie jak ja, to nie będą wypuszczali swoich coinów na rynek, a wartość bitcoina będzie rosnąć – dodawał prezes giełdy kryptowalutowej BitBay.

Suszek już w przeszłości prezentował bycze prognozy dotyczące kursu bitcoina. W marcu bieżącego roku mówił, że BTC osiągnie pułap 100 tysięcy dolarów, tym razem pokusił się natomiast na o wiele odważniejszą projekcję.

Blockchain zyskał i będzie zyskiwać dzięki pandemii

Sylwester Suszek odnosił się również do zmian, jakie na rynku przyniosła pandemia koronawirusa oraz ostatnia aprecjacja bitcoina i osiągnięcie nowych historycznych maksimów. Jak przyznaje, nie widać jeszcze tej samej euforii, która miała miejsce podczas bańki z 2017 roku, czego wskaźnikiem ma być między innymi liczba zakładanych kont w ramach platformy BitBay. W porównaniu z zeszłym rokiem wzrosła obecnie o około 15-20%, a trzy lata temu aprecjacja była zdecydowanie bardziej dynamiczna.

Jego zdaniem czas pandemii spowodował, że ludzie sporą część operacji, również zakupowych, przenieśli do Internetu, na czym mocno zyskał e-commerce i co z pewnością wykorzystają firmy opierające swoje operacje o blockchain.

Wiele rzeczy się zmieniło, na pewno technologia dostała bardzo dużego napędu. Firmy zrozumiały, że mogą się ograniczyć, pracować hybrydowo, przed nami wiele zmian, które czeka ludzkość przez najbliższe lata (…) W tym momencie firmy oparte na Internecie i blockchain zyskują, gdyż ich koszty są o wiele mniejsze niż firm tradycyjnych – podsumował Sylwester Suszek.

Autor poleca również:

Prognozy Comparic.pl na 2021 rok – kryptowaluty

Previous article

Liga Traderów IX – WIELKI FINAŁ – mecz numer 2

Next article

More in Giełda

You may also like