Giełda

Bitcoin bije kolejne rekordy! Wolumen obrotu BTC podwoił się w 3 lata

0

lewitujące monety bitcoin btcCena Bitcoina utrzymuje się obecnie powyżej 31 tys. oznacza to, że od polowy marca 2020 r. wzrosła ona o ponad 720 proc. Nie to jest jednak tematem tego artykułu. Sieć BTC zbliża się bowiem do kolejnego kamienia milowego. Mowa tu o wolumenie transakcyjnym, który zbliża się do 10 bilionów dolarów.

  • Wolumen obrotu BTC zbliża się do 10 bilionów USD
  • Wolumen obrotu BTC podwoił się w 3 lata

Wolumen obrotu podwoił się od czasu pamiętnej hossy z końca 2017 roku. 

Według analizy danych Glassnode Yassine Elmandjra z ARK Invest, od momentu wprowadzenia na rynek w 2009 r. na Blockchainie Bitcoina znajdują się transakcje, których wartość zbliża się do 10 bilionów dolarów.

Wzrost wolumenu transferu BTC został napędzany przez co najmniej dwa główne czynniki. Pierwszym z nich jest ogromny wzrost ceny BTC, co sprawia, że osobom posiadającym nawet kilka BTC znacznie łatwiej jest zwiększyć całkowity wolumen transferu, nie mówiąc już o tych, którzy przesyłają setki lub tysiące monet na raz.

Drugim czynnikiem był stopniowy wzrost zainteresowania co przekładało się na zwiększenie ilości aktywnych użytkowników. Według blockchain data provider Coin Metrics, liczba aktywnych adresów BTC wzrosła od 2013 roku z około 50 tysięcy do około 1 miliona, co stanowi 20-krotny wzrost. Wielu z tych nowych uczestników sieci kupuje i sprzedaje BTC, co przyczynia się do wzrostu ogólnego wolumenu transakcyjnego.

Najnowsze dane wskazują, że bariera 10 bilionów dolarów ogólnego wolumenu transakcyjnego może zostać przekroczona już w pierwszym miesiącu 2021 roku.

Autor poleca również:

JP Morgan: bitcoin będzie kosztował ponad 146 tys. dol. w długim terminie

Previous article

Tajemnice Bitcoina | Ile BTC ma Satoshi Nakamoto?

Next article

More in Giełda

You may also like