Giełda

Bitcoin: aż 73 proc. milionerów chce kupić BTC i inne kryptowaluty

0

Bitcoin: aż 73 proc. milionerów chce kupić BTC i inne kryptowalutyLiczba milionerów, którzy chcą kupować kryptowaluty, rośnie. Nowe badanie wskazuje na to, że 73 proc. z nich chce posiadać cyfrowe aktywa jeszcze przed końcem 2022 roku.

  • Milionerzy chcą wejść na rynek BTC. Aż 73 proc. z nich planuje inwestycje na tym rynku.
  • Większość z tej grupy myśli o inwestowaniu w kryptowaluty w ciągu najbliższych dwóch lat.

Bitcoin a milionerzy: najzamożniejsi myślą o inwestycjach na rynku kryptowalut

Badanie przeprowadzone na ponad 700 milionerach wykazało, że prawie trzy czwarte z nich albo już posiada, albo chce zainwestować w kryptowaluty przed końcem 2022 roku.

Badanie przeprowadzone zostało przez finansową organizację doradczą deVere Group. Wykazało, że dokładnie 73 proc. respondentów jest optymistycznie nastawionych do kryptowalut, co oznacza wzrost z 68 proc., jaki to wynik zarejestrowano w 2019 roku.

Uczestnikami badania były osoby, które posiadały ponad 1 milion funtów, co odpowiada około 1,32 miliona USD. Osoby pochodziły ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Azji, Afryki, Bliskiego Wschodu, Australii i Ameryki Łacińskiej.

Milionerzy chcą kryptowalut

Dyrektor generalny i założyciel Grupy DeVere, Nigel Green, zauważył w raporcie, że bitcoin po raz kolejny był jednym z najlepiej prosperujących aktywów w tym roku ze wzrostem o 125 proc. od początku roku.

– Jak pokazuje badanie, te imponujące wyniki przyciągają uwagę bogatych inwestorów, którzy coraz bardziej rozumieją, że waluty cyfrowe są przyszłością pieniądza i nie chcą pozostać w tyle – powiedział.

Zauważył, że wśród respondentów, którzy analizują rynek bitcoina, znajdują się niektóre z największych banków na Wall Street. Podmioty te przychylniej patrzą na kryptowaluty po tym, jak PayPal rozpoczął oferowanie usługi dot. płacenia w cyfrowych walutach.

– Bez wątpienia wielu ankietowanych widziało, że głównym motorem wzrostu cen jest rosnące zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych, którzy czerpią korzyści z wysokich zwrotów, jakie obecnie oferuje ta klasa aktywów cyfrowych – dodał.

Nawet najwięksi sceptycy bitcoina na Wall Street przychylniej patrzą na kryptowaluty. Podczas niedawnej konferencji New York Times, prezes i dyrektor generalny JPMorgan Chase, Jamie Dimon, powiedział, że jest „zwolennikiem” technologii blockchain i „odpowiednio wspieranych i regulowanych” kryptowalut.

Autor poleca też:

Bitcoin najdroższy w historii do polskiego złotego. Kurs BTC testował 68,5 tys. zł

Previous article

Allegro kontynuuje spadek 7 dzień z rzędu, Mobruk rozpoczyna ofertę publiczną

Next article

More in Giełda

You may also like