News

Biden proponuje pakiet pomocowy warty 1,9 biliona dolarów

0

Kurs dolara nieznacznie zyskuje do euro, gdy Joe Biden proponuje pakiet pomocowy  warty 1,9 bln USD.
Joe Biden

Kurs dolara wobec euro zyskał wczoraj nieznacznie, ale na parze walutowej EUR/USD nadal nie zostało pokonane ważne wsparcie. Tymczasem, prezydent elekt Joe Biden zwróci się do Kongresu o 1,9 biliona dolarów na sfinansowanie natychmiastowej pomocy dla ogarniętej pandemią gospodarki USA.

  • Prezydent elekt szuka poparcia dla planu pomocy gospodarce wartego 1,9 bln USD 
  • Biden zapowiedział także, że przedstawi drugi, szerszy plan w przyszłym miesiącu
  • Dolar zyskuje do euro, para walutowa EUR/USD wyznaczyła nowy dołek

Pakiet stymulacyjny Bidena

Wystąpienie o wspomniany na wstępie pakiet pomocowy grozi gwałtownym sprzeciwem republikanów w związku z dużymi wydatkami na priorytety Demokratów, w tym pomoc dla władz stanowych i lokalnych.

– Musimy działać i musimy działać teraz – powiedział Biden w czwartek wieczorem. Ponadto, prezydent elekt zapowiedział, że przedstawi drugi, szerszy plan naprawy gospodarki na wspólnej sesji Kongresu w przyszłym miesiącu. Pieniądze z tej inicjatywy mają być przeznaczone na długoterminowe cele rozwojowe, takie jak infrastruktura i zmiany klimatyczne.

Niektóre środki, w tym pomoc dla stanów i pieniądze na opiekę zdrowotną, prawdopodobnie będą wymagały 60 głosów w Senacie, który będzie podzielony 50-50 z głosem wiceprezydent Kamali Harris dającym kontrolę Demokratom. Zasiłki dla bezrobotnych, płatności stymulacyjne i prawdopodobnie podwyżka płacy minimalnej mogą być realizowane zwykłą większością głosów w ramach specjalnego narzędzia budżetowego.

– Tam, gdzie dokonujemy ciągłych inwestycji, jak powiedziałem w kampanii, zapłacimy za nie, upewniając się, że wszyscy wnoszą sprawiedliwy wkład w podatkach – powiedział Biden.

– Możemy to zrobić bez karania nikogo, zamykając luki podatkowe dla firm, które wysyłają amerykańskie zlecenia za granicę lub które pozwalają amerykańskim firmom płacić zerowe federalne podatki dochodowe – dodał prezydent elekt.

Kurs dolara z przewagą wobec euro

Notowania greenbacka wobec euro wyznaczyły wczoraj nowy dołek. Jednakże, do zamknięcia sesji większość zysków dolara została utracona, a para walutowa EUR/USD wróciła do wsparcia przy 1,2150.

fpmarkets

Skuteczne wybicie wspomnianego wyżej wsparcia otwierałoby drogę w kierunku okrągłego poziomu 1,2000 USD. Po drodze, w okolicach 1,2077 USD znajduje się jeszcze lokalne wsparcie.

Autor poleca również:

Kurs dolara odwraca wyprzedaż. EUR/USD przy 1,2140

Previous article

Stephen Colbert: płatności w bitcoinie to drugi najgłupszy pomysł, jaki słyszałem

Next article

More in News

You may also like