News

Bank of America nadal stawia na osłabienie dolara

0

Kurs dolara (USD/JPY) znajduje wsparcie. BofA oczekuje dalszych spadków USDKurs dolara do jena osunął wczoraj o 0,47% oddając tym samym niemal cały zysk z poniedziałku. Tymczasem, Bank of America (BofA) zakłada, że w krótkim terminie USD dalej będzie się osłabiał, do czasu gdy rynek zacznie wyceniać podwyżki Rezerwy Federalnej.

  • BofA oczekuje gołębiej retoryki Fed oraz wzmocnienia forward guidance
  • Sentyment do ryzyka pozostanie głównym czynnikiem wpływającym na kurs walut G10 w najbliższym czasie
  • Para walutowa USD/JPY testuje wsparcie przy 103,70

Dolar słaby do czasu podwyżek stóp przez Fed wycenianych przez rynek

BofA oczekuje gołębiej retoryki Rezerwy Federalnej oraz wzmocnienia instrukcji wyprzedających (forward guidance). Poza tym, bank spodziewa się dalszej presji wzrostowej na 10-letnie obligacje USA w przyszłym roku do 1,5%.

W kwestii strefy euro, Bank of America uważa, że krótkoterminowo Bundy będą prawdopodobnie dobrze wspierane ze względu na bardzo ujemną emisję netto w unijnych stopach, tanie wyceny ASW oraz ryzyko rozczarowania wzrostem i inflacją w porównaniu z konsensusem w IV kwartale.

Jeśli natomiast chodzi o rynek Forex, BofA spodziewa się, że sentyment do ryzyka pozostanie głównym czynnikiem wpływającym na kurs walut G10 w najbliższym czasie, przeważając na USD do czasu, gdy rynek zacznie wyceniać podwyżki Fed.

– Taki scenariusz może okazać się zbyt pozytywny, ale sądzimy, że sprawdzenie realiów rynkowych prawdopodobnie zajmie trochę czasu. W tym kontekście zalecamy transakcje taktyczne i wartości względne oraz unikanie zatłoczonych pozycji – uważa BofA.

BofA oczekuje dalszego umocnienia kursu euro do dolara (EUR/USD), jednakże wiąże się to z szeregiem zagrożeń.

Kurs dolara (USD/JPY) w pułapce

Ponadto, analitycy Bank of America uważają, para walutowa USD/JPY może spadać ze względu na osłabienie dolara i poprawę bilansu płatniczego Japonii. Tymczasem kurs dolara do jena testuje wsparcie horyzontalne w okolicach 103,70 JPY.

fpmarkets

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, para walutowa USD/JPY jest teraz uwięziona pomiędzy wspomnianym wsparciem, a linią trendu spadkowego biegnącą od szczytu z lipca 2020 roku.

Autor poleca również:

MZ: Liczba wykonanych szczepień przeciw COVID-19 wzrosła do blisko 310 tys.

Previous article

Akcje Incuvo zadebiutowały na rynku NewConnect

Next article

More in News

You may also like